
Na sjednici Općinskog vijeća Općine Donji Kraljevec utvrđeni su dobitnici najviših općinskih priznanja. Tako će se ove godine, u prigodi Dana Općine koji se obilježava u svibnju u spomen na prvu konstituirajuću sjednicu, dodijeliti tri Grba i tri plakete.
Grb Općine Donji Kraljevec za 2024. godinu dobiti će: Dragutin Glad, za dugogodišnji predani rad u području vatrogastva, zatim umirovljena doktorica obiteljske medicine Ljiljana Fus koja je gotovo čitav radni vijek radila u zdravstvenoj ambulanti u Donjem Kraljevcu i Osnovna škola Donji Kraljevec za 20 godina samostalnog postojanja i uspješnog rada .
Plakete Općine Donji Kraljevec dobit će: Puhački orkestar Donji Kraljevec za 30 godina aktivnog djelovanja u području kulturnog i društvenog života ove općine, Miroslav Oreški, agilan i radišan član DVD-a Palinovec za dugogodišnji rad na području vatrogastva te sudjelovanje u svim područjima društvenog života u Palinovcu te Ivan Čanadi, predsjednik SRD-a Šaran, za dugogodišnji rad i postignute uspjehe u području sportskog ribolova i društvenog života.
Najviša priznanja dobitnicima će biti uručena 9-tog svibnja na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Donji Kraljevec.