Nogometašice Međimurja pobjedile Dinamo
21.10.2024. 06:40h

Nogometašice Međimurja na SRCu Mladost u Čakovcu, bile su s 2:0 bolje od Dinama.

Naše seniorke su odigrale fenomenalnu utakmicu pred povećim brojem gledatelja koji su zaista mogli uživati. Od samog početka mogli smo vidjeti ravnopravnu utakmicu u kojoj je ekipa Dinama bila nešto bolja u čuvanju lopte, no naše su djevojke fazu obrane odigrale gotovo savršeno, praktički ne dopuštajući protivnicama nijedan ozbiljniji udarac prema našim vratima sve do nekih desetak minuta prije kraja susreta.

Istovremeno su bile okomite i veoma opasne kada su osvajale loptu. Do gola su ipak stigle iz jedne pogreške gostujuće ekipe nakon nesmotrenog dodavanja obrambene igračice Dinama i hladnokrvne realizacije Caroline Jimenez. Nakon toga nekoliko izglednih prilika za našu ekipu, no na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom od 1:0.

U drugom dijelu nastavila se dobra igra naših djevojaka koje su nastavile biti opasne po gol Dinama. Povećanje vodstva stiglo je već u 53. minuti, nakon lijepe akcije koju su kreirale Varga svojim dubinskim dodavanjem, te kombinacijom Hamamoto i Jimenez, koja proigrava Škrlec, koja iz voleja šalje loptu u suprotni kut gostujućeg gola.

Nakon toga, gostujuće igračice krenule su s više rizika prema naprijed, što je našim djevojkama otvorilo još više prostora. Iako su imale još nekoliko izglednih prilika, do promjene rezultata nije došlo, iako moramo napomenuti da su gošće pred kraj utakmice također imale nekoliko prilika za smanjenje vodstva, no nisu ih realizirale.

Sljedećeg vikenda slijedi reprezentativna pauza, a 03.11. započinje već drugi krug natjecanja u kojem nas opet na stadionu SRC Mladost čeka utakmica protiv ŽNK Agrama.