Drugi poraz rukometaša Čakovca
20.10.2024. 07:24h

Nexe i Čakovec odigrali su zanimljiv susret u kojem je Nexe formalno bio gost, iako je dvoboj ugostila dvorana u Našicama.

Igrači Nexe-a bolje su otvorili dvoboj i već u 6. minuti imali 1:5. U 12. minuti pak, bilo je 2:7. I na poluvremenu, hrvatski doprvak je imao lijepu prednost (13:18). Bilo je tako sve do završnih minuta kad se Čakovec u nekoliko navrata uspio približiti na -2 (25:27, 27:29).

Međutim, više od toga nisu mogli pa je momčad iz Našica upisala nove bodove. Tin Lučin bio je prvo ime Nexe-a sa sedam pogodaka, dok je isto toliko na drugoj strani postigao njegov imenjak, Tin Baković.

Josip Borković, trenera Čakovca:
„Jasno nam je da Nexe nije bio na svojih sto posto, ali to nije naš problem. Dečki su dali sve od sebe. Napravili smo nekoliko grešaka i možda je moglo biti bolje, ali mi tek skupljamo iskustvo, i vjerujem da ćemo s vremenom napredovati. Ova utakmica je za nas, kako sam i ranije rekao, sjajna prilika, posebno za dečke, jer im pruža veliko iskustvo. Došli smo se boriti, dati sve od sebe i učiti, i mislim da smo to i ostvarili. Ipak, ponavljam, uvijek ima prostora za napredak. Jako smo zadovoljni dosadašnjim dijelom sezone. Pobijedili smo u nekoliko gostujućih utakmica i iznenadili neke ekipe. No, ne uzdižemo se previše. Ostajemo čvrsto na zemlji i nastavljamo s treninzima. Vidjet ćemo kako će se sezona dalje razvijati.”

Tin Baković, igrač Čakovca:
„Čestitam Nexeu na fer i korektnoj borbi; zasluženo su pobijedili. Mi smo imali nekoliko promašenih zicera i tehničkih grešaka, što je Nexe iskoristio bez problema. Radi se o iskusnoj ekipi i čestitam im na pobjedi. Ulazak u ovu sezonu je za nas bio jako dobar. Dobro smo krenuli, a pobjeda u Vinkovcima nas je posebno podigla. Nastavili smo u tom ritmu i nadam se da ćemo tako i završiti.”

Time su rukometaši Čakovca upisali drugi poraz u Premier ligi. I dalje drže 3. mjesto na tablici s 10 bodova.