Pobjeda nogometašica Međimurja na gostovanju u Metkoviću
13.10.2024. 19:45h

Dosta teže nego što su očekivale, naše seniorke vraćaju se iz Metkovića s 3 boda.

Utakmica je započela na najbolji mogući način, jer je Lenka Mazuchova postigla rani pogodak za vodstvo od 1:0. Naše su djevojke imale dominaciju, ali im je nedostajalo mirnoće u završnici napada kako bi ozbiljnije zaprijetile domaćoj vratarki. Uz to, domaće igračice su igrale čvrsto, ne dopuštajući našim djevojkama previše prostora. I dok suočekivali povećanje vodstva, uslijedio je kontranapad i izjednačenje Neretve. S rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu naša je ekipa igrala znatno bolje i odlučnije, te su Kirara Fujio i Lenka Mazuchova u samo 5 minuta dovele našu ekipu u vodstvo od dva gola prednosti. Kruna dobre igre u drugom dijelu bio je pogodak Paule Škrlec za konačnih 1:4 i zasluženu pobjedu.

Nakon šest odigranih utakmica, naše su nogometašice na četvrtom mjestu s 10 osvojenih bodova, dva boda manje od trećeg Agrama, koji ima i utakmicu manje.