Peta pobjeda rukometaša Čakovca u Paket24 premier ligi
13.10.2024. 19:37h

U sjajnoj atmosferi gotovo do kraja ispunjenih tribina u Kutini, Moslavina i Čakovec odigrali su vrlo zanimljiv i uzbudljiv susret. Pobjednik je odlučen tek u posljednje dvije minute premda su gosti  imali pet pogodaka razlike sredinom drugog dijela.

Moslavina je susret dočekala bez Marka Mihaljevića i Lovre Maleca, a to znači da je imala jako suženu rotaciju na vanjskim pozicijama. Nakon početnih desetak minuta i dosta izjednačene igre, gosti sredinom prvog poluvremena prvi put vode s tri razlike (9:12). Kako se od toga trenutka do predaha igralo pogodak za pogodaka ta je razlika ostala na i poluvremenu (14:17).

Gosti su još odlučniji u drugom dijelu. Već u 34. minuti odlaze na plus pet (16:21) i čuvaju to sve do isteka 45. minute. Kako su u međuvremenu ostali i bez Brune Negrana, koji je dobio izravni crveni karton, šanse domaćina za povratak u susret nisu bile pretjerano velike. Ali domaćin nije tako mislio, a posebno ne Ivan Laljek. On je najprije s tri pogotka za redom povukao momčad do minus dva pa do izjednačenja 31:31, tri minute prije kraja. I tu je stao. Umor je učinio svoje. Prave pomoći suigrača nije bilo i Vito Horvat mu je najprije obranio jedan udarca izvana pa onda i sedmerac i tako prelomio susret. Završilo je 31:33, što je peta pobjeda novog premijerligaša ove sezone. Ukupno 15 obrana imali su domaći vratari (Stipe Purić 8, Vedran Kristić 7). Ivan Laljek s 9 pogodaka bio je najučinkovitiji kod Moslavine. Sedam je dao Darko Krndelj. Kod gostiju fantastičan Tin Baković s 12 pogodaka. Vito Horvat skupio je 12 obrana.