Sven Strahija juniorski viceprvak svijeta
13.10.2024. 10:59h

Od srijede do nedjelje Venecija je ugostila Svjetsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore (U21). Hrvatske boje branili su i Sven Strahija, Petar Slukić i Ervin Šoltić, članovi Karate kluba Globus Čakovec-Mala Subotica.

Sven Strahija postao je viceprvak svijeta u kategoriji juniora -76kg. Nakon slobodnog prvog kola nanizao je pobjede nad predstavnicima Estonije (9:0), Kanade (8:0), Azerbajdžana (7:7, senshu) te Francuske (3:3, senshu), plasiravši se u finale gdje ga je čekao najteži mogući protivnik - Kazahstanac Kadyrgali Alikhan, prvoplasirani na svjetskoj rang-listi. U finalu Kazahstanac je osvojio zlato pobjedom 3:0, čime je Sven postao svjetski viceprvak. Ranije ove godine Sven je osvojio srebro i na Europskom prvenstvu u Tbilisiju.

Petar Slukić je u kategoriji kadeta -70 kg ostvario tri pobjede, najprije nad predstavnikom iz Rusije (4:0), zatim Venezuele (4:0) i Njemačke (3:3), da bi ga u finalu poola pobijedio natjecatelj iz Turske (0:3). Nedostajalo je sportske sreće pa se Petru nije otvorila prilika za borbu za broncu kroz repasaž.

Ervin Šoltić je u kategoriji kadeta 70+ kg nakon slobodnog prvog kola izgubio od jakog Kazahstanca (0:5) koji je nakon toga pobijedio cijeli pool i na kraju osvojio broncu.

Hrvatske natjecatelje vodio je trener i izbornik nacionalne reprezentacije Dejan Slukić.