Poraz Zrinskica u susjedskom derbiju
13.10.2024. 10:53h

Zrinskice su upisale poraz na gostovanjukod Koke Varaždin 22:24!

Konačni rezultat derbija sjevera Hrvatske sugerira jako neizvjestan susret. Ali on je to postao tek u zadnjoj četvrtini. Naime, Varaždinke su prvi dio odigrale suvereno i imale su susret pod potpunom kontrolom. A kako je i moglo drugačije biti nakon sjajnog otvaranja od 4:0. I sve do posljednjih trenutaka prvoga dijela to je bila i njihova najveća prednost. A onda su zabile dva za redom i na poluvrijeme otišle s plus pet (12:7).

I sve do sredine drugog dijela, Koka je čuvala svoju prednost. Ali su se onda počele pojavljivati pukotine u njezinoj obrani i gošće su malo po malo uspjele doći do izjednačenja 15:15. Ali domaće ipak nisu posustale. Uspjele su stabilizirati svoju igru u 49. minuti dići svoju prednost na tri pogotka razlike (20:17) i izdržati do kraja. Završilo je s dva pogotka razlike, 24:22. Sara Šopar je imala 14 obrana. Sa sedam pogodaka Lana Jurlina bila je najbolji strijelac. Kod gošći 11 obrana Dore Potočnjak. Prvi strijelac Zrinskog bila je Paula Posavec sa šest pogodaka.

Zrinskice su tako s tri uzastopna poraza pale na 12. mjesto prvenstvene tablice nakon pet odigranih kola.