Tijana Korent osvojila srebro na Svjetskom kupu u Kopru
03.06.2024. 10:16h

Na svjetskom gimnastičkom Challenge kupu u Kopru, Tijana Korent osvojila je srebrnu medalju. U finalu preskoka 35-godišnja čakovčanka nastupala je prva i opet je bila na visokoj razini. Svoje standardne skokove izvela je odlično. Sveukupno, izvedba je bila slična kao i dva dana ranije u kvalifikacijama, a takva je bila i ocjena - 12.900. Tijana je držala vodeću poziciju do nastupa Alexe Moreno. Meksikanka je opravdala ulogu favoritkinje i slavila s ocjenom 13.600. Nakon što je ove sezone nekoliko puta bila blizu postolja, Korent se u Kopru uspjela i popeti na njega.

„Zaista sam presretna s ovim rezultatom, skokove sam odradila super što je evo donijelo i srebro. Ovo nam je ujedno i zadnji Svjetski kup u ovom dijelu sezone, mogu reći da je na neki način ovo bio šećer na kraju.“, komentirala je Tijana.

Četvrti put u karijeri Korent je završila druga u Svjetskom kupu. Članica GK Nedelišće ima i dvije pobjede – najbolja je bila u Ostravi 2010., a slavila je i u Varni prošle godine.