Na Mađerkinom bregu i službeno je javnosti predstavljeno Goričko sviralo. Koncept Vidikovca Goričkog svirala i Svirala na vjetar osmislio je tim arhitekta iz tvrtke Urbia, tvrtke za prostorno planiranje i arhitekturu iz Čakovca, Bojan i Igor Perhoč, a izgradila ga je tvrtka Orglarstvo Škarbl iz Rogaške Slatine.
Goričko sviralo je unikatni instrument, najsličniji orguljama, a smješten je od prizemlja Vidikovca do platforme za posjetitelje
Svira na 2 različita načina, a izvorno je zamišljeno za reprodukciju Međimurskih popevki, uvrštenih na UNESCO-ov popis nematerijalnih kulturnih dobara čovječanstva. Popis pjesama koje se mogu reproducirati na Goričkom sviralu proširen je i drugim prigodnim pjesmama. Odabir ponuđenih pjesama moguć je na izborniku ekrana koji se nalaze u podnožju i na vrhu vidikovca.
Drugi način sviranja na Goričkom sviralu je da se na njega priključi klavijatura koja omogućava sviranje na instrumentu „uživo“. Goričko sviralo ima mogućnost sviranja u rasponu 5 oktava.
Uz Goričko sviralo u donjem dijelu Vidikovca, na samom vrhu Vidikovca nalazi se „hvatač vjetra“ unutar kojeg je smješteno Sviralo na vjetar, koje je još u eksperimentalnoj fazi. Strujanjem zraka kroz Sviralo na vjetar stvaraju se slobodne melodije proizvedene vjetrom. Načelnik Općine Štrigova, Stanislav Rebernik, naglasio je da su predstavljeno Goričko sviralo i Sviralo na vjetar, turistička atrakcija posebna i jedinstvena na ovim prostorima, ali i mnogo šire, rekao je načelnik Stanislav Rebernik, koji je ujedno i vodio cijeli program predstavljanja nove turističke atrakcije Štrigove. Financijska konstrukcija projekta Goričkog svirala i Svirala na vjetar ukupno iznosi 271.735,50 eura, od čega je Općina Štrigova financirala 145.327,50 eura, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije 60.000 eura, a Međimurska županija 66.365,00 eura.