Slavlje Centrometala na gostovanju u Varaždinu
07.03.2024. 09:29h

Odbojkaši Centrometala slavili su jučer 3:2 u setovim u novom kolu Superlige na gostovanju kod Cratis Varaždina u Areni Varaždin. Centrometal je odlično ušao u utakmicu te prvi set dobivaju 25:18. No, u drugom setu posustaju te domaćini s 25:20 dolaze do poravnanja. Varaždinci su bili bolji i u trećem setu kojeg osvajaju s 25:19. Odlično su krenuli i u četvrtom setu i kod vodstva 19:10 već je izgledalo da je utakmica riješena, no Centrometal diže nivo igre te dolaze do izjednačenja na 22:22. Imao je Varaždin i tri meč lopte, no kad je Centrometal došao do prve set lopte, odmah je koristi za 26:28 u četvrtom setu. U tim trenucima nervoza se uvukla među domaće igrače. Gostujući navijači su bili velika podrška u izjednačenju na 2:2 te u konačnom preokretu u petom setu 9:15.

Centrometal se sa skorom 15-5 nalazi na četvrtom mjestu na tablici. Treća osječka Mursa ima isti skor uz mnogo bolju set razliku. Varaždinci su i dalje peti sa istim brojem bodova kao i šesta Marsonia. U slijedećem kola Centrometal dočekuje momčad Zadra koja još nikog nije pobjedila u ligi.