Piše: Dominik Padarić
U nedjelju, 17. svibnja, publika je u Centru za kulturu „Rudar“ imala priliku pogledati izvrsnu izvedbu predstave „Buba u uhu“ Georgesa Feydeaua u izvedbi KUU Seljačka sloga Nedelišće, pod redateljskom palicom Dejan Buvač. Riječ je o predstavi koja je s razlogom izborila nastup na Festivalu hrvatskih kazališnih amatera u Vodicama, a reakcije publike u Murskom Središću potvrdile su njezinu kvalitetu i iznimnu energiju.
Feydeauova slavna komedija ponovno je pokazala zašto već više od stoljeća uspješno osvaja publiku diljem svijeta. Dinamična radnja, niz nesporazuma i neprestane zamjene identiteta držali su gledatelje u smijehu od početka do kraja. Posebno dojmljiv bio je ritam predstave – brz, precizan i razigran – što je od glumačkog ansambla zahtijevalo veliku koncentraciju i uvjerljivost.
Glumci KUU Seljačka sloga Nedelišće pokazali su zavidnu razinu uigranosti i scenske prisutnosti. Lik Victora Chandebisa, uglednog direktora kojem se život u jednom danu pretvara u potpuni kaos, bio je izvrsno interpretiran, dok su scene u hotelu „Kod vesele mačkice“ donijele niz komičnih situacija koje su publiku oduševile i nagradile glasnim pljeskom.

Posebnu vrijednost predstavi daje činjenica da se radi o amaterskoj produkciji koja kvalitetom bez poteškoća može stati uz bok profesionalnim kazališnim izvedbama. Režija Dejana Buvača uspješno je naglasila Feydeauov humor, tempo i apsurdnost situacija, pritom zadržavajući jasnoću radnje i lakoću izvedbe.
Večer u Centru za kulturu „Rudar“ tako je protekla u znaku smijeha, odlične atmosfere i kvalitetnog kazališta. „Buba u uhu“ dokaz je da dobra komedija ne poznaje vrijeme te da kazališni amaterizam, kada je vođen talentom i predanošću, može pružiti vrhunski kulturni doživljaj.