Badnjak u Čakovcu – druženje, srdele i topli napitci za sve građane
23.12.2025. 15:42h

Unatoč najavi nešto nepovoljnijih vremenskih uvjeta, udruge koje djeluju na području Grada Čakovca, u suradnji s Gradom Čakovcem, pozivaju sve građanke i građane na tradicionalno predblagdansko druženje koje će se održati na sam Badnjak.

Kako bi se osiguralo ugodno i veselo ozračje bez obzira na eventualnu kišu, na Franjevačkom trgu postavljen je šator u kojem će posjetitelji moći uživati u zajedničkom druženju, svježe pečenim srdelama i toplim napitcima.

Druženje će se održati u srijedu, 24. prosinca, u vremenu od 10 do 12 sati, a Franjevački trg u Čakovcu ponovno će postati središnje mjesto dobrog raspoloženja i blagdanskog zajedništva.

Za sve posjetitelje osiguran je besplatan obrok – tisuću porcija svježe prženih srdela – uz tople napitke koji će dodatno ugrijati hladno prosinačko jutro. Mirisi pečene ribe, smijeh, razgovor i blagdanski ugođaj ispunit će središte grada i podsjetiti na važnost zajedništva u ovo posebno doba godine.

Predblagdansko okupljanje prilika je da se na trenutak uspori svakodnevni ritam, susretne s obitelji, prijateljima i sugrađanima te zajedno osjeti čarolija nadolazećih blagdana.

Svi su dobrodošli. Dođite, počastite se ukusnim srdelama, ugrijte se toplim napitkom i uživajte u pravom blagdanskom duhu u srcu Čakovca.

Vidimo se na Franjevačkom trgu!