Zrinskice osigurale Europu
05.05.2024. 07:45h

U dvorani Graditeljske škole Zrinskice su bile bolje od ekipe Dugo Selo 55 i pobjedom 30:26(19:15) došle do 29 bodova i 3. mjesta koje ih vodi u jedno od Europskih natjecanja.

Zrinski i Dugo Selo 55 igrali su vrlo važan susret kad je u pitanju rasplet borbe za 3. mjesto. Domaćin nije imao pravo na pogrešku, a gošće su samo s dvije pobjede i uz malu pomoć ostalih klubova, eventualno mogle do tog cilja. I stoga se isplatilo dati sve što je moguće u tom susretu. Čini se da je plan igre domaćina bolje funkcionirao. Naime, nakon početne izjednačenosti Zrinskice su sredinom poluvremena čvrsto zgrabile vodstvo i nisu ga ispustile do kraja. Na poluvremenu su imale četiri pogotka viška (19:15). Budući da su u drugi dio ušle s 3:1, vrlo brzo pobjegle su na golemih šest razlike (22:16), i “kupile si pravo“ na poneku pogrešku. Gošće se dakako, nisu predavale. Malo po malo, “topile“ su razliku Čakovčanki i pet minuta prije kraja stigle na minus tri (26:23). I kada se očekivao njihov završni napad, one su posustale. Domaće su brzo zabile još dva pogotka, otišle na pet razlike i rutinski privele susret kraju. Završilo je 30:26. Marta Kozjak skupila je 13 obrana. Čak devet pogodaka dala je Lucija Cvitanović, osam Kala Kosovac. Sjajna je na drugoj strani na vratima bila Mia Mraković sa 16 obrana. Prvi strijelac bila je pak, Petra Dičak s devet pogodaka.

U posljednjem kolu Zrinski gostuje u Rijeci kod Zameta.

1. HRL ŽENE: 25. KOLO
PODRAVKA VEGETA – ZAMET 40:21
ZRINSKI – DUGO SELO 55 30:26